Невреме со обилни врнежи од дожд и град со големина на орев ја зафати попладнево Крива Паланка.

По улиците на градот се слеа огромна количина вода, а град се уште паѓа.

Кривопаланчани стравуваат дека невремето ќе ги уништи и земјоделските култури, но и овошките.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.