Во невремето кое зафати делови од Македонија попладнево, град со големина на орев направи хаос во Кривогаштани.

Од УХМР информираат во западниот дел на земјата и во северниот попладнево има нестабилно време, со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.