Силно невреме проследено со ветер, грмежи и врнежи од град и дожд денеска го погоди прилепскиот регион, објави „Маркукуле“.

Од видео објавено на Фејсбук се гледа побелена земја.

Краткотрајни врнежи од град денеска зафатија дел од селата во регионот на Пијанец. Според жителите напавени се мали штети на градинарските производи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.