Од ЕВН Македонија АД известуваат дека денеска поради планирани технички зафати во електродистрибутивната мрежа, без електрична енергија ќе останат корисниците:

– во периодот од 09:30 до 13:30 часот, Градска болница „8 Септември“ (општина Карпош)

– во период од 09:00 до 12:00 часот дел од корисниците на ул. „Љупчо Зафиров Орлов“ (општина Центар)

– во период 09:00 до 14:00 часот дел од корисниците од ул. „4“ во Ново Село (општина Ѓорче Петров).Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.