Поради технички дефект на ПП хидрант ф-80 мм на ул. „Коце Металец“ 1г, утре прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од истата улица (од бр.1 до бр.19), информираат од РЦУК – Скопје, по добиеното известување од ЈП Водовод и канализација.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:00 часот до завршување со санација на дефектот.

Прекинато водоснабдување ќе имаат и корисниците на селата Драчево и Студеничани, поради дефект на затворач ф-250 мм на „Јустинијан Први“ бб, пред мостот во Драчево.

Водоснабдувањето, како што информираат од РЦУК Скопје, ќе биде прекинато од 08:00 часот до завршување со санација на дефектот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.