На корисниците од населбата Долно Лисиче во Скопје им е прекинато водоснабдувањето изутрина од 8:55 часот.

Прекинот е поради уличен дефект пред месната заедница во населбата и ќе трае до завршување на активностите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.