Од денес па во текот на следните денови нашата територија ќе ја зафати првиот поизразен топлотенбран кој ќе услови температури и до 35 степени како и екстермно висок УВ индекс кој ќе има коефициент од 10 до 11.

Времето ќе биде сончево со мала облачност додека во попладневните часови има услови за изолиран развој на нестабилна облачност проследенасо пороен дожд, електрични празнења, силен ветер и услови за појава на град.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.