Во овие тешки времиња конечно една добра вест. Малата пациентка Румеса здрава и жива си заминува од Детската клиника откако ја победи леукемијата.

Нашата пациентка Румеса, здрава ја праќаме дома! Таа ја победи леукемијата и срамежливо заѕвони на нашето ѕвонче! Нема веќе боцкања и страв, само напред.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.