Времето денеска претпладне ќе биде сончево со умерена облачност, а по котлините магливо. Попладне и во текот на ноќта ќе има врнежи од дожд, кои повремено ќе имаат пообилен карактер. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер.

Утринската температура ќе се движи од 2 до 11 степени, а дневната од 11 до 18 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево со умерена облачност. Утринска температура ќе достигне до 7 степени, а дневната температура до 15 степени.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.