Разубавување на времето се очекува од вторник.

До понеделник во попладневните часови времето ќе биде нестабилно, а локално процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, електрични празнења, засилен ветер и појава на град. Од вторник ќе имаме стабилизирање на времето со дневни температури кои насекаде ќе се искачат над 30 степени.

Вчера имаше врнежи од дожд во повеќе краеви во земјава.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.