Денеска во Македонија времето ќе биде сончево и топло, со слаб до умерен јужен ветар.

Утринската температура ќе се движи од 5 до 13 степени, а максималната дневна ќе достигне до 31 степен Целсиусов.

Во Скопје и околината утринска температура од 11 степени, а преку денот ќе достигне до 29 степени Целсиусови.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.