Времето во земјава во текот на денешниот ден ќе биде сончево и топло. Утринската температура ќе се движи од пет до 12 степени, а дневната температура од 21 до 30 степени.

Во Скопје ќе биде сончево. Утринската температура ќе достигне до девет степени, а дневната температура до 28 степени.

Во наредните денови ќе се задржи сончево и топло време со пораст на дневната температура.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.