Времето денеска ќе биде променливо облачно и посвежо со слаб до умерен северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од минус четири до четири степени, а дневната ќе биде во интервал од пет до 15 степени.

Од понеделник повторно ќе преовладува стабилно и потопло време со
претежно југозападен ветер. Од вторник на југоистокот температурата ќе надминува 20 степени.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.