Времето во Скопје и околината денеска ќе биде претежно облачно и ќе дува умерен, повремено засилен ветер. Дневната температура ќе се искачи максимално до 16 степени.

Метеоролозите најавуваат дека викендов ќе преовладува претежно облачно време и ќе дува умерен, повремено засилен југоисточен ветер.

Во понеделник под влијание на нов влажен бран се очекуваат врнежи, а од вторник се најавува пораст на дневната температура.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.