После неколку дена со врнежи во нашата земја, денеска ќе имаме стабилизација на времето, односно ќе нема врнежи. Претежно ќе биде топло, во некои краеви и повремено облачно со слаб ветер од јужен правец.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.