ЕВН Македонија АД известува дека на ден 16.06.2021 година (среда) без електрична енергија ќе останат:

Во периодот од 09:00 до 14.00 часот, корисниците од дел од ул.Франце Прешерн. (општина Карпош)

Во периодот од 08.30 до 15.00 часот, корисниците од дел од ул.Банско, дел од ул.Кратовска, дел од ул.Рилски Конгрес од бр.50 до бр.57. (општина Кисела Вода)

Во периодот од 08.00 до 17.00 часот, дел од корисниците од ул.Петар Драпшин, дел од ул.Лав Толстој, дел од ул. Добромир Хрс, дел од ул. Ефтим Спространов.(општина Кисела Вода)

Во периодот од 08.00 до 15.00 часот, дел од корисниците од ул.164 во населба Крњево, ул.163 во населба Крњево. (општина Центар)

Во периодот од 09.00 до 13.00 часот, дел од корисниците од село Кучевиште према Манастир „Св.Архангел Михаил“.(општина Чучер Сандево)

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.