Времето во земјава ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и слаб ветер од јужен правец. Попладне, претежно во источните делови на земјава ќе има услови за појава на краткотрајна нестабилност.

Утринската температура ќе се движи од 6 до 12 степени, а максималната ќе биде меѓу 24 и 29 степени Целзиусови.

Во Скопје и околината сончево и топло. Утринската температура ќе се спушти до 8 степени, а максималната дневна ќе се искачи до 29 степени.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.