Од ЕВН Македонија информираат дека без електрична енергија ќе останат делови на Гази Баба, Карпош, Бутел, Кисела Вода, Сарај и Бутел.

Во периодот од 8:00 до 12:00 часот, без струја ќе бидат корисниците од ул. Боривое Милошевски, како и дел од корисниците од ул. Перо Наков лоцирани во околината на Кванташки пазар (општина Гази Баба), од 8:00 до 13:00 часот, дел од корисниците од улиците Римска, Атинска и Анкарска (општина Карпош), од 8:00 до 14:00 часот, дел од корисниците од улиците Црвени брегови и Љуба Ивановиќ, како и корисниците на потегот од бул. Босна и Херцеговина до раскрсница со бул. Христијан Тодоровски Карпош (општина Бутел).

Во периодот од 8:30 до 15:00 часот, струја ќе немаат и дел од корисниците лоцирани во околината на кафеана „Теферич“ во населба Теферич (општина Кисела Вода), од 9:00 до 13:00 часот, дел од корисниците од село Љубин, како и објектите на „Даути комерц“ и УКА „Комерц“ (општина Сарај), корисниците од ул. 15 од бр.1 до бр.228 во населба Радишани, како и корисниците од ул. Радишанска лоцирани на потегот од црквата кон продавницата (општина Бутел).

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.