Од ЕВН Македонија АД информираат дека утре без струја ќе останат:

Во периодот од 10.00 до 12.00 часот, дел од корисниците од селата Љубин и Кондово, како и објектите на Даути Комерц и УКА Комерц. ( општина Сарај )Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.