Од „ЕВН Македонија“ известуваат дека се планирани следните технички зафати во електросистемот на Град Скопје.

Во периодот од 9:00-11:30 часот ќе останат корисниците од ул.Ѓорѓи Динката од бр.34-38, ул.Герника од бр.1-15 (општина Кисела Вода);

Од 9:00-15:00 часот ќе останат корисниците на дел од ул.Киро Фетак-1 (општина Кисела Вода);

Од 11:30-16:00 часот ќе останат корисниците од ул.Иван Мажураниќ (општина Кисела Вода);

 

.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.