ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје информира дека поради поврзување на нова линија Ф-150мм на ул. „Варшавска“ бб, утре прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од улиците „Варшавска“, „Ташкентска“, „Мексичка“, „Хаванска“, „Хелсинки“ и згр. 105 на булевар „Партизански Одреди“ во Општина Карпош.

Прекинот во водснабдувањето ќе трае од 9 часот, па до завршување на работите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.