Од ЕВН Македонија АД известуваат дека планирано исклучување на електрична енергија  на ден 27.05.2022 година (петок) ќе имаат корисниците:

Од 08:00 до 12:00 часот корисниците од објектите од терминал Стенковец до Блаце граничен премин (о.Ѓ. Петров)

Од 08:00 до 15:00ч. дел од с. Добри Дол (о. Аеродром)

Oд 09:00 до 14:00 часот дел од корисниците од ул. Брегалница (о.Ѓ. Петров)

Од 09:30 до 13:30 чaсот дел од корисниците од ул. Демир Трајко (о.Ѓ. Петров)

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.