На ден 21.06.2022 поради изведување на водоводен приклучок од Ф-250 мм на Булевар Македонско Косовска Бригада бр.87 во нас.Бутел со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од: Касарна Илинден, Вива Фреш, Македонско Косовска Бригада крак 11 и Сервис Џеват.

Прекинот е најавен за од 09:00 часот до завршување со активностите.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.