Корисниците од дел од улицата „Јустинијан Први“ во село Драчево, делот од основното училиште кон село Студеничани, утре од 9:00 до 14:00 часот нема да има струја.

Причина за прекинот, како што соопшти РЦУК, се технички зафати во дистрибутивната електромрежа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.