Без вода денеска ќе бидат корисниците на дел од кејот „13 Ноември“, во близина на втората галија, информираат од ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје.

Како што се наведува во соопштението, прекинот на водоснабдувањето е поради прекината приклучна цевка ф-2 на кејот „13 Ноември“ бб.

Прекинот ќе трае до завршување на санацијата на дефектот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.