АПЕЛ ДО СИТЕ ХУМАНИ СОГРАЃАНИ

Драги наши сограѓани, голем број знаете за состојбата за напреднатата прогресирачка Мултиплекс склероза кај Лидија Ристевска која тивко ја уништува и дека единствената можност да успее е трансплатацијата со матични клетки во Русија. Недостижно е тоа без ваша помош драги мои. Третманот е 45.000 евра кои треба да ги има за еден месец бидејќи веќе е закажано за јуни поради тешката состојба. Недостигаат уште 25.000 евра за таа да замине на овој третман.
Ве замолуваме и апелираме за помош да успее во ова што и е единствена надеж. Сите хумани луѓе сите помоќни фирми ги молиме да помогнат да ја собереме потребната сума.
ВИ БЛАГОДАРИМЕ МОЖЕБИ ЌЕ СПАСИТЕ ЖИВОТ!

Ж.с-ка 500600016598443
Стопанска банка АД Битола

IBAN MK 07500080003654013
SWIFT CODE STBBMK22
Stopanska banka AD Bitola

Донациски броеви

T mobile 143 – 121
VIP ONE 143 – 474

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.