Ги замолуваме сите граѓани кои се во можност да донираат за струмичанецот Васко Иванов на кој претходно му е извршена неуспешна и несоодветна операција.

На Васко потребно е повторно да му се направи операција со рехалибитација и целосен третман на коленото во приватна клиничка болница Аџибадем Систина.

ДИЈАГНОЗА: М23.9 – Внатрешно нарушување на коленото, неиспицифирано – Dg-St. post arthroscopiam genus lat.dext Laesio menici bill. Ruptura ACLK genus lat.dext

Потребната сума за лекување е 196.000 илјади денари.

СМЕТКИТЕ ЗА ДОНИРАЊЕ СЕ ПОСТАВЕНИ НА САМАТА ФОТОГРАФИЈА. ДА ДОНИРАМЕ!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.