Христина Митревска е 12 годишно девојче кое боледува од „Chronic atypical neutrophilic dermatosis (Candle)“. Нејзината болест и ги има зафатено сите органи во телото, поради што девојчето е во лоша состојба. Христина може да се лечи во Америка, а семејството моли за помош од хуманите граѓани. Најголемата желба на Христина е да се излечи и да порасне како нејзината другарка Анстасија. Да помогнеме на ова прекрасно девојче да и се исполни искрената новогодишна желба…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.