Да ја покажеме хуманата страна и да донираме за Незир Чајани. Тој по пад од езерото Матка, доживува тешка повреда на рбетот и е комплетно неподвижен, и со отежнати животни процеси. Во моментов е сместен во клиниката “Жан Митрев” каде му е пружена соодветна терапија и нега како би се продолжило следење на состојбата и соодветно лекување.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.