Да помогнеме на малата Мила. Од потребните 25 000 долари собрани се дури 15 000 долари. Останува да ја покажеме нашата хуманост и да помогеме да се соберат уште 10 000 долари.

Од потребните 25.000 долари за нејзината трета операција, сме собрале без малку 15.000…
Браво, децо!

И вака си викам сабајлево…
Уствари, ние за еден ден можеме да ги дособереме, ако објавава ја шернат 1.000 души, ако шеровите ги видат и уважат по шесторица и сите пратиме по само едно пораче! Едно! Само едно од 100 денари и ќе завршиме работа…

VIP 143 123
TELEKOM 070 143 143

Ако сме факмани, ќе биде така, ако не…
Ќе имат концерт Охрид во Куба Либре на 03.06. од 21ч…
За неа ќе пеет и свирет Куцинон, Ѓоко Танески, Дамјан Пејчиновски…
COSY BAR Skopje се исто така увек расположени за соработка (а ова е отворена покана за сите изведувачи да направиме една анплагд свирка, на пример)

Добро утро, добри дечки!
Донираме, споделуваме!
Идемо…
#СитеЗаМила (свила) 😀

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.