Драги роднини, пријатели, колеги! На Ане и е потребна нашата помош повеќе од било кога. Анета Стојменовиќ е сопруга на нашиот херој, тигарот Горан Стојменовиќ “Србинот”, кој загина во акцијата во Диво Насеље, Куманово каде што ја бранеше својата татковина Македонија.

За жал пред извесно време кај Ане е дијагностицирана дискусхернија на вратната кичма за која постои опасност да сноси последици и на други делови од телото и потребна е итна хируршка интервенција. За таа цел потребна е наша помош преку собирање на парични средства за потребната операција која треба да се изврши во Белград, Србија која чини 10.000е. Операцијата е закажана на 14.03.2022. Рокот за собирање на средствата е краток, но заедно можеме да ја постигнеме целта! Ви благодариме на однапред пружената помош! Да бидеме хумани! За Ане!

Број за донации:

Т-Моб 143177 Анета Стојменовиќ!
А1 143 465
250500017937617 Охридска Банка

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.