Овие четири хороскопски знаци изгледаат како да имаат повеќе среќа, отколку памет. За некои тоа е сосема точно, но другите само сакаат да остават токму таков впечаток пред другите.

Еве за кого се работи:

Овен

Овните знаат дека добрите нешта ги добиваат само ако се изборат за нив. Се трудат да ги остварат своите соништа и напорно работат на тоа и на крај се многу посреќни од оние кои чекаат среќата сама да им дојде.

Лав

На другите им се чини дека на Лавовите сè им доаѓа послужено на тацна, но вистината е дека тие не чекаат на никого за да бидат среќни, ниту пак обвинуваат некој друг ако не се. Едноставно, самите ги подредуваат нештата во своја корист.

Девица

Девиците не се плашат од неуспех, а и често се соочувале со него. Но, она што ги прави посреќни од останатите е дека брзо закрепнуваат од падовите, а уште полесно застануваат на нозе, бидејќи едноставно, тие се такви и така функционираат.

Водолија

Водолиите веруваат на својата интуиција и на соништата и по некоја вселенска случајност, секогаш излегува најдобро во нивна корист. Добро знаат кон што целат, па ако нешто им се испречи на патот, секогаш имаат и втор план.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.