Огромни колони се забележани денекса на граничот премин „Евзони“ кон Грција. Иако на македонската страна од границата нема подолги задржувања, од грчката страна патниците чекаат да минат со часови. Дел од возачите кои чекаат во долгите колони свират во знак на револт.

Од граничниот премин Богородица информирале дека кај нив нема подолги задржувања за излез од државата и дека возилата се пропуштаат за пет до десет минути.

Застој на граничните премини кон Грција имаше и вчера.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.