Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Попладне ќе има услови за изолирана нестабилност со краткотраен пороен дожд и грмежи. УВ индексот ќе биде 8.

Максималите дневни температури ќе бидат во интервал од 24 до 31 степен.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и услови за изолирана нестабилност со дожд и грмежи попладне. Температурата ќе достигне до 28 степени.

И во вторник во попладневните часови ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд и грмежи. Потоа следува период на стабилно и топло време

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.