Без вода утре од 09:00 часот ќе останат корисниците на улиците „Копачка“ и „Стрезово“.

Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи-Скопје, прекинот е поради дефект на шибер од ф 100мм на ул „Козле“ 44.

Од таму информираат дека корисниците ќе бидат без вода се до санирање на дефектот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.