Од ЈП Водовод и Канализација известуваат дека на ден 01.02.2021 година (понеделник) поради реконструкција на водоводна мрежа од Ф – 125 мм на ул. Скупи – место викано Криви Дол во периодот од 09:00 часот па се до завршување на реконструкцијата без вода ќе останат корисниците од ул. „Скупи“ и резиденцијата на Владиката во општина Карпош.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.