Поради поврзување од стара на нова мрежа од Ф-100 мм на ул. Кеј 13 Ноември во населба Маџир Маало, утре прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од ул. Маџир Маало.

Како што соопштија од ЈП Водовод и канализација – Скопје, водоснабдувањето ќе биде прекинато во периодот од 8:00 часот до санирање на дефектот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.