Прекин во водоснабдувањето утре ќе имаат корисниците од населба Бутел и булеварот Босна и Херцеговина ( ЕВН, Фурна Диме, Сервис Порше).

Од ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје соопштуваат дека корисниците ќе останат без вода поради технички зафат во пумпната станица Бутел. Корисниците ќе бидат без вода од 10:00 часот до 12:00 часот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.