Поради изведување на водоводен приклучок ф 200 мм на булевар „Борис Трајковски“ бб, утре прекин во водоснабдување ќе имаат корисниците на булевар „Борис Трајковски“ од броевите 2 до 46 и на дел од улицата „Емил Зола“.

Како што инфромира Центарот за управување со кризи, прекинот во водоснабдувањето ќе трае од 9.00 часот, па се до завршување на работите на приклучокот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.