ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје известува дека поради уличен дефект на улица „Пресека“ број 39, денеска прекинато водоснабдување имаат корисниците од оваа, како и улиците „Сливовска“ и „Владимир Каваев“ во скопската населба Влае.

Водоснабдувањето е во прекин од 10:20 часот и ќе трае до завршување на санацијата на дефектот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.