Село Радишани – висока зона и ниска зона и Кучевишка Бара ќе немаат вода од 8 часот поради дефект на трансформаторот во кругот на пумпната станица во Радишани.

Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација“, прекинот на водоснабдувањето ќе трае до отстранување на дефектот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.