Поради уличен дефект на водоводна мрежа Ф100 мм на улица Овчеполска 15, прекин на водоснабдувањето ќе има за корисниците од улиците Овчеполска, Брсјачка Буна и Индира Ганди крак 37 во Општина Шуто Оризари.

Како што информираат од ЈП Водовод и канализација, водоснабдувањето е прекинато од 09.30 часот, а ќе трае до завршување на дефектот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.