Прекин во водоснабдување од осум часот изутринава имаат корисниците на дел од ул. Франклин Рузвелт бр.15 (општина Карпош).

ЈП Водовод и Канализација соопшти дека прекинот ќе биде поради изведување на водоводен приклучок на цевка со пречник од ф-80мм на ул.Франклин Рузвелт бр.15,

Водоснабдувањето ќе биде прекинато до завршување со активностите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.