ЈП Водовод и канализација – Скопје соопшти дека денеска поради промена на ППХ на ул. „Кара Трифун“ бб, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од истата улица и дел од ул. „Милан Мијалковиќ“.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:40 часот до завршување со работните активности.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.