Поради дефект на затворач ф-100 мм на ул.„Сердарот“ бб (под пругата), денеска прекинатото водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од „Сердарот“, „Киро Фетак 1“ и дел од Долно Лисиче, информираа од ЈП „Водовод и канализација“.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 10:15 часот до завршување со санација на дефектот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.