Поради дефект на огрлица со димензија ф-150 мм., на ул.Маџир Маало 10, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од таа улица во општина Центар.

Од ЈП „Водовод и канализација“ информираат дека водоснабдувањето е во прекин од 9:00 часот до завршување со активностите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.