Корисниците од населба Автокоманда (висока зона), се без вода од 12:40 часот поради уличен дефект во Парк шума Гази Баба, соопшти ЈП Водовод и канализација – Скопје.

Прекинот во водоснабдувањето ќе трае до санирање на дефектот.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.