Без вода денеска ќе останат корисниците на улица „Филип Филиповиќ“ и дел од „Гемиџиска“.

Корисниците ќе бидат без вода од 12:45 часот поради дефект на приклучна ф1“ на улицата „Филип Филиповиќ“ бб.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.