Поради дефект на ул.„Хо Ши Мин“ 179а во населба Бутел 1, денеска прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од истата улица.

Како што информираат од ЈП Водовод и канализација Скопје, водоснабдувањето е прекинато од 02:30 часот а ќе трае до санирање на дефектот на кој ќе почне да се работи од 08:30 часот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.