Поради уличен дефект Ф 80 на ул. Црниче бр.35, без вода ќе останат корисниците од оваа улица и дел од Банско.

Од ЈП Водовод и канализација информираат дека прекинот трае од 08:50 часот  до завршување на дефектот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.